çocuk parkı
  • Tel: +90 312 395 40 84
  • mertoğlu çocuk parkı
  • TRENRU

Temiz Bir Gelecek İçin Çalışıyoruz

BlogMedyaBlog 

oturma bankı ve çöp kovalarıTemiz Bir Gelecek için Çalışıyoruz

Temiz bir gelecek endişesiyle mertoğlu projelerimiz kapsamında yapılan çalışmalar sürüyor. Çevre duyarlılığını hedefine almış projeler başta çöp kutusu olmak üzere birçok farklı üründe kendini gösteriyor. Bu ürünler hem kişisel hem de kamusal alanlarda kullanıma açıktır. Uygun fiyatlarının yanı sıra uzun ömürlü olması da ek avantajları arasında gösteriliyor.

 

 Sıfır Atık Projelerinin Genel Faydaları

 

Çevre sağlığını yüksek seviyelere çıkarmak için sıfır atık projeleri devlet destekli olarak iş görüyor. Bu ürünlerin ve hizmetlerin faydaları ise şu şekilde sıralanabilir.

 

1- Geri dönüştürülebilir atıkların yeniden kullanımı:

Geri dönüştürülebilir ürünlerin çöp ve atık olarak değerlendirilmesi oldukça yaygın ve yanlış bir tutumdur. Böylesi toplumsal bir alışkanlık çevre kirliliğinin birincil dereceden nedenidir. Bunun önüne geçmek için birçok farklı çeşitte atık için çöp konteyneri üretimi yapılıyor. Plastik ürünler için ayrı, cam ve benzeri ürünler için ayrı çevre ürünleri mevcut. Bu atıklar geri dönüştürülüp yeniden kullanıma açık hale getirilir. Bu sayede çok daha üretim ile çok daha az çöp elde edilmiş olur.

 

2- Ekonomik Kazanç:  

Bu çevre projeleri ile birlikte ekonomik olarak rahatlama yaşamak mümkündür. Kırılmış camlar ve yeniden kullanılabilir olan kâğıt ve plastik ürünleri ile birlikte üretim faaliyetleri yarı yarıya düşer. Faaliyetler ile birlikte maliyetler de azalmış olur. Ham madde arayışında olan büyük firmalar da bu projelerde aktif olarak rol almaktadır. Ülke geneline yayılan ekonomik refah için mertoğlu sıfır atık projeleri desteklenmektedir.

 

3- Çevre Kirliliğinin Azaltılmış Olması:  

En önemli faydalardan bir diğeri ise hiç kuşku yok ki çevre kirliliğinin azaltmış olmasıdır. Yeniden dönüştürülebilir atıkların kamu alanına kazandırılmasının bunda payı yüksektir. Çevrenin çok daha temiz ve sağlıklı olması gelecek için son derece önemlidir. Hem çocukların hem de yetişkinlerin daha sağlıklı bir geleceğe adım attığı projelerin tamamını kapsar. Bununla beraber hava kirliliğinin önüne geçilmesi de sağlanır. Çok daha az tüketim ve geri dönüştürülebilir atıkların temini her açıdan elverişli bir ortam yaratır.

 
 
 

 Çöp Kovaları ve Çeşitleri

 

Bu kapsamda üretilen çöp kovaları hem ev hem de dışarıda kullanılmaya açıktır. Genellikle bahçe ve parklarda kullanılmaktadır. Çevreye karşı hiçbir risk faktörü bulunmamaktadır. Yapımında kullanılan malzemeler de doğa ile uyumludur. Çöp kovaları kendi içerisinde birçok farklı seçeneğe ayrılıyor. Özel tasarımlı çöp kovaları genellikle ofislerde, iş yerlerinde ve bu çalışma alanlarının koridorlarında tercih edilmektedir. İç ve dış mekân için ayrı ayrı değerlendirilebilecek kovalar da mevcut. Bu ürünler endüstriyel mutfaklarda da ihtiyaçlara yönelik olarak kullanılabilir. Plastik çöp kovaları ve küllükler için de aynı kategoriye girilerek siparişler gerçekleştirilebilir.

 

 Sıfır Atık Kapsamındaki Diğer Ürünler ve Özellikleri

 

Alıcılar mertoğlu çöp kovaları kapsamındaki diğer ürünlere de hızlıca bir göz atabilir. İkili ve üçlü haznelere sahip olan iç bölmelere sahiptir. Plastik, kâğıt ve cam ürünlerin geri dönüştürülmesi için bu çöp tenekesi ürünleri tercih edilebilir. Her bir atık için ayrı bir renk kullanılmaktadır. Kullanımı son derece basittir. Direkt olarak montajlı bir şekilde alıcılara gönderilmektedir. İtalik ve gri renklerin dışında sarı, mavi ve kırmızı gibi renk seçenekleri de mevcuttur. 
Ortalama: 0,
Kullanılan 0 Oy
En iyi: 100
En Kötü: 1