çocuk parkı

Çocuk Parkı Tasarımları


Çocuk parkları

 
Beton yapıların artması ile birlikte çocukların oyun alanları da azalmış ve bu da oyun parklarına olan ihtiyaçları arttırmıştır. Çocukların içerisinde var olan enerjiyi atabilmesi ve becerilerinin gelişebilmesi için çok önemli bir yere sahip olan çocuk parkları alanları, özellikle kentlerde bir gereklilik halini almıştır.

 
 Çocukların bir kaç saatte olsa keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmesi için onların hayal dünyaları göz önünde bulundurularak tasarlanan çocuk parkları, anne babaların da gönül rahatlığı ile çocuklarını teslim edecekleri bir alan oluşturuyor. Farklı çeşitte malzemeler kullanılarak yapılan ve çocukların sağlığını tehlikeye atmayacak özelliklere sahip olan çocuk parkları tasarımları salıncak, kaydırak ve buna benzer oyun aletlerini kapsamaktadır.


 

 Metal Oyun Parkları

 
 Çocukların yaş gelişimleri göz önünde bulundurulmak üzere tasarımı yapılan ve gerekli tüm güvenlik önlemlerini barındıran metal çocuk parkları, genellikle belediye ve ya okul bahçesi gibi dış alanlara tercih edilmektedir.
 
 Yapımında en doğru ekipmanların kullanıldığı metal oyun parkı tasarımları, son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir ve dış etkilerden zarar görmeden kullanım olanağı sunar. Estetik ve özgün tasarımları ile çocukların ilgisini çekmeyi başaran metal oyun parkları, çocukların aileleri ile birlikte eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlıyor.

 
 

Ahşap Oyun Parkları

 
 Her yaş grubu çocuk için üretimi yapılan ve en çok tercih edilen çocuk parkları arasında yer alan ahşap çocuk parkları, doğal malzemeler ile tasarlanmış olması nedeni ile çocuklar için daha uygun bir oyun alanı oluşturmaktadır.
 
 Kaliteli bir içeriğe sahip olan ve güvenilir kullanımı ile de ilk tercihler arasında yer alan ahşap çocuk parkları, rengarenk boyanarak çok daha eğlenceli ve ilgi çekici bir görünüme kavuşturulmaktadır.
 
 Malzemenin kalitesi kadar nasıl tasarlanacağının da çok önemli olduğu ahşap oyun parkı seçenekleri, birbirinden farklı modeller ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Birçok farklı proje için farklı konseptler için tasarlanan ahşap oyun parkları, çocukların fiziksel yapılarına da hitap etmektedir. Çok daha sağlıklı olması nedeni ile anaokullarında da öncelikli tercihler arasında yer alan ahşap oyun parkları, çocukların sıkılmadan uzun süre oyun oynamalarını sağlıyor.