çocuk parkı

Çocuk Parkı ve Oyuncaklar

çocuk parkı oyun elemanları mae-054 oyuncak
Çocuk Parkı ve Oyuncaklar


Çocuk Parkı ve Oyuncaklar çocukların yaşamını öğrenmesinde çok önemlidir.Bütün çocukların güvenli ve sağlıklı ortamlarda oynama hakları vardır.
Yaş Gruplarına uygun tasarlanmış Çocuk Parkları, çocukların fiziksel ve duygusal gelişimi üstünde etkin rol oynar.

Çocuk Parkında oluşan oyun grupları sosyalleşme sürecini başlatır.

Okul öncesi yaş grubunda olan çocukların zıplaması ve koşması kemik kitlesi gelişimi için önemlidir.Çocuk Parklarındaki temalar, çocukların hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olmalıdır.Bu dönemde oluşan Çocuk Parkı sosyalleşme sürecini başlatan ve destekleyen ortamlardır.

12 ve 48. Aylar arasındaki çocuklarda egzersiz çok önemlidir.Yürümeye yeni başlayan çocuklar için Çocuk Parkı ve Oyun Alanları aktivite becerilerine göre tasarlanmalıdır.

Okul çağındaki çocuklar koşmak, tırmanmak ve dengede durmak gibi temel koordinasyon becerilerinde uzmanlaşabilirler.

Çeşitli Oyun Parkı Aktiviteleri ve küçük grupların toplanabilecekleri yerler çocukların öğrenmeye odaklanma becerilerini geliştirmeye yardımcı olur.
10+ Yaş gençler için insanlarla buluşma ve hareket etme fırsatları yaratılmalıdır. Yaşıtlarıyla bir araya gelmeleri, sosyalleşmeleri için çok önemlidir.
Bunun için daha çok kendilerini ifade edebilecekleri, arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirecekleri Çocuk Parkına  ihtiyaçları vardır.

İnternet, bilgisayar ve tabletlerin etkisinde kalan çocuklar Çocuk Parkında oynamaktan uzaklaştılar.Hareket etmeden vazgeçen günümüz çocuklarında obezite oranı gittikçe yükselmektedir.

Çocukların daha fazla hareketli olmaları için onların yaş gruplarına uygun Çocuk Parkı ve Sosyalleşmelerini sağlayan oyun elemanları üretilmelidir.