çocuk parkı

Çöp Kovası Montajıyla Başlayan Büyük Başarı Hikayesi

Çöp Kovası Montajıyla Başlayan Büyük Başarı Hikayesi

Çöp Kovası Montajıyla Başlayan Büyük Başarı Hikayesi

 
            Nihat Mertoğlu’nın başarı hikayesi dendiği zaman aslında çöp kovası montajından çok daha öncesine değinmek gerekiyor. Yeni başlayan futbolculuk kariyeri, kadrolu bir iş güvencesi için devam eden işçilik serüveni ve daha sonrasında gelen fabrikatörlük hikayesinin altında inanmak ve pes etmemek yatıyor. Nihat Mertoğlu, yaşamı boyunca ne yaparsa yapsın her zaman pazarlama konusundaki yeteneği ön plandaydı. Farklı işler denese bile işin ucu hep girişimciliğe dayanan başarılara doğru devam ediyordu. İşçi olarak çalıştığı fabrikada insanlara kıyafet satmak da bunun en iyi örneklerinden birisidir. Bugün sahip olduğu fabrika, çevre tasarımı üzerine çalışmalar yapıyor. Çöp kovası deyip geçilmemesi gereken bu fabrika, kent mobilyaları alanında kaliteli ve işlevsel ürünlerin temininde büyük bir role sahip.
 

 Türkiye ile Sınırlı Kalmayan Bir Başarı

 
            Büyük başarı hikayelerinde her zaman kazanılacağını söylemek gerçekçi olmayacaktır. Nitekim Nihat Mertoğlu’nun çöp kovası montajı konusundaki girişimlerinde uğradığı zararlar da oldu. Ancak bu durum vazgeçmesine sebep olmadı. O zamanların küçük imalathanesi, bugün büyük bir fabrika bünyesinde bahçe mobilyaları için çalışıyor. Çöp kovası imalatı ile Bu noktaya gelene dek elde edilen başarılar kadar başarısızlıkların da katkısı çok büyük. Her başarısızlık, bugün kurulan fabrikanın temelleri için deneyim halini almış durumdadır. Türkiye’de başlayan bu serüven, bugün dünyanın farklı noktalarında varlığını sürdürüyor. Yunanistan’dan Bulgaristan’a, Kuveyt’ten Birleşik Arap Emirlikleri’ne dek oldukça geniş bir yelpazede çalışılıyor. Üstelik Almanya ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinde de projeler yürütülmektedir.

 

 Çocuk Parkları İçin Güvenilir Ürünler

 
            Günümüzde çocuk parkları tasarımında kullanılan ürünler, kent mobilyaları için önemli bir yere sahip. Girişimde bulunduğu her konuda ileriyi görebilmeye çok dikkat eden Mertoğlu, aynı çöp kovası temininde olduğu gibi çocuk parkları konusunda da mevcut kent ihtiyacını önceden görebilmeyi başardı. Çocuk parklarının tasarımı konusunda kendisini geliştirerek bugün fabrikadaki işlerin büyük yoğunluğunu bu sektöre doğru yönlendirdi.
 

 Gerçek Bir Kurumun Gerektirdiği Ne Varsa

 
            1993 senesinden beri verilen büyük emekler sonucu kurulan fabrikanın ötesinde, Mertoğlu bir kurum ve bir marka olmayı başarmış durumda. Bünyesinde insan kaynakları, teknik ekip, muhasebe ve montaj gibi departmanları bulundurması ile kurumsallığını da geç kalmadan kanıtlamayı başardı.