Pergola kategorisi hakkında

Pergola Modelleri ve Pergole Fiyatları

Pergola veya Pergoleler, açık alanların ve bahçelerin en vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Apartman bahçelerinde, ofis bahçelerinde ya da parklarda sıklıkla kullanılır. Hem açık alanda olması hem de üzerinin kapalı olması açık hava keyfinin en üst düzeyle alınmasını sağlar.

Pergola ( Pergole ) Modelleri Nelerdir?

Mertoğlu firması olarak, birçok ürün çeşidimizde olduğu gibi pergola ( pergole ) modellerimizde de oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunuyoruz. Sitemizde görebileceğiniz birçok kamelya modelini, piyasadaki diğer firmalardan daha uygun fiyata ve kaliteli olarak bulabilirsiniz.
Ahşap ve metal Pergole modellerimiz özellikle parklarda en çok tercih edilen modellerdendir. Hem fiyat olarak hem de yapı olarak park ve bahçelerde en uygun ürünlerden biridir. Özel tasarım kamelyalar ise genellikle site bahçelerinde ya da iş yeri bahçelerinde tercih edilmektedir. Buralarda da bulunması oldukça avantajlı olan pergoleler genellikle tasarım ürünlerden tercih edilir.

Ahşap Pergole ( Pergola ) Modelleri

Ahşap pergole ( Pergola ) modelleri özellikle parklarda ve bahçelerde, piknik alanlarından çok sık tercih edilir. Kullanım kolaylığı ve sağlam yapısı nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Suya, neme ve ıslaklığa karşı da dayanıklı olduğu için yağışlı havalar sonrası çürüme ya da bozulma yaşanmaz. Bu açıdan da oldukça kaliteli ürünler sunuyoruz. Daha fazla ahşap pergole ( pergola ) modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bahçe Pergole Modelleri

Bahçelerde pergoleler son yapılan binalarda neredeyse şart oldu. Yeni yapılı binalarda bahçelerde genellikle bahçe  pergolaları tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında ve baharda bina sakinlerinin temiz havanın güneşin keyfini çıkarabileceği bir ortama ihtiyaç duymalarından dolayı bahçe kamelyaları tercih edilir. Aynı şekilde müstakil evi olanlar da evlerinde bahçe pergolelerini tercih edebilirler.

Çardak Pergole Modelleri

Çardak pergole modelleri son zamanlarda yaygınlaşan pergole modellerinden biridir. Bazen basamaklı da olabilen çardak pergolalar, sarmaşık ya da yeşilliklerle de bezenmiş olabilir.

Profil Pergole ( Pergola ) Modelleri

Profil Pergole modelleri genellikle özel tasarım olarak yapılan ve ağırlıklı demirden oluşturulan modellerdir. Genelde müstakil evlerin bahçelerinde tercih edilen ve daha modern bir kamelya olarak kullanılan modellerdir. Mertoğlu web sayfasına gelerek birçok pergole modeline ulaşabilirsiniz ve her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz modellerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Pergole Modelleri Hangileridir?

Pergoleler, gazebolardan farklı olarak ortada bir oturma alanına sahip olmaz. İçinin tüm kenarlarını kapsayan oturma alanlarına sahip olurlar. Onun dışında dışarıdan normal bir çardak  gibi olarak görünürler. Genelde toplu yerlerde kullanılır. İçerisinde fazla insan bulundurabileceği için çoklu yerlerde tercih edilir. Genelde ahşap tasarıma sahiptirler.

Pergole Yapımı Nasıl Olur?

Pergoleler öncelikle doğru bir çizimle hayata geçirilirler. Ölçülerine uygun olarak elde edilen parçaların marangozluk işlemleriyle bir araya getirilen parçalarının ardından montaj ve vernikleme işlemleri yapılır. Yapıldığı yere göre vidalama gibi yöntemler de kullanılabilir. Genelde yere sabit olarak yapılırlar. Ardından oturaklar sabitlenir.

Pergole Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pergola veya pergole seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken şey bulunduğu yerdir. Nereye göre tercih edileceği önemlidir. Çünkü çok kalabalık bir yer için tercih edilen küçük çardak modeller yetersiz kalacaktır. Ya da modern bir müstakil eve, gazebo tarzı kamelya tercih etmek çok şık olmayacaktır. Bu yüzden seçilen yere ve konumuna göre modeller tercih edilmelidir. Bu konuda da destek almak isterseniz Mertoğlu web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşarak sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Pergole Fiyatları Nelerdir?

Pergole ortalama olarak birbirlerine yakın fiyatlardan oluşsa da, genellikle büyüklüğüne, kullanılan malzemeye göre, oturak sayısına ve genişliğine göre değişmektedir. Mertoğlu olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda yine sizler için zaman zaman yaptığımız indirimleri de yakalayarak daha da uygun fiyata Mertoğlu kalitesinde ürünlerimize sahip olabilirsiniz. Daha fazla model ve fiyat bilgisi için web sayfamızı ziyaret edebilir ve iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Pergole Nedir?

Pergole, ahşap, demir ya da alüminyum benzeri ürünlerden yapılan tepesi çatılı, içerisi oturaklı kapalı bahçe ürünleridir. Pergole, açık havada oturup güneşten etkilenmek istemeyenler için tek seçenektir. Bu sayede açık havada rahatlıkla oturabilir ve güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bahar yağmurları gibi yağışlı havalarda da koruyucu olarak kullanılabilir. Birçok kamelya çeşidi vardır. Profil, çardak, gazebo gibi isimlerle adlandırılan bu türleri birbirinden ayıran çeşitli özellikler mevcuttur. Oldukça kullanışlı olan Pergole, birçok bahçeli alanda tercih edilir.

Pergole, kamelyalardan biraz daha farklıdır. Genelde orta kısımda olan oturma alanları olmaz, gazebolarda kenarları çevreleyecek şekilde  yada genelde dar kenarı açık alandır. Pergoleler genelde ahşap hammadde kullanılarak oluşturulur. Pergoleler de kamelyalar kadar sık tercih edilir. Genellikle daha çok kişinin olduğu yerlerde kullanılır. Örneğin çok daireli apartmanlar ya da sitelerde tercih edilir. Ancak elbette kural değildir, parklarda da kullanılabilir. Bu ve bütüm kamelya çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Anadolu da oldukça yaygın olan çardak bir çok yerde ismi kamelya olarak anılmaktadır, Pergole nereden alınır ? yada Pergole nereden bulunur ? gibi sorulara cevap vereceğimiz sitemizde , çardak fiyatlarını yada kamelya fiyatlarının temsilcillerimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kamelya veya Çardak, İç anadolu ve Doğu anadolu bölgesinde yaygın ca kelime ve sözlük anlamı bakımındab, dört kemer anlamına geliyor. Bu kemerlerin üzerine bir kubbe örtülerek, yapılan barınak da "çardak" veya "Kamelya" olarak  anılır.Aslına bakarsanız çardak, tarla, bahçe, ova gibi yerlerde ağaç dallarından örülmüş barınağa deniyor. Ama modern ülkelerde  çağımız gerektirdiği şartlarda, daha modern olarak inşa ediliyor.Parklarda, sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, dinlenme tesiserinde, plajlarda,piknik alanlarında sıkça kullanılır.Gölgelik olarak da nitelendirilen çardaklar genellikle açık alanda, oturmak ve aynı zamanda güneşten korunmak için yapılıyor.Çardaklara daha çok sebze bahçelerinde, bostanlarda veya evlerin önlerinde rastlanıyor. Bölge olarak  değişkenlik göstererek seyrek ağaçlı yerlerde çardak kullanımı yaygın olarak karşımıza çıkıyor.Ayrıca kahve ve lokanta gibi kullanılan barınma yerleri de kamelya şeklinde düzenlenebiliyor. Genel olarak ahşap kamelya olarak yapılan bu barınaklar için gösterişli tasarımlar da söz konusu. olabiliyor.

Pergoleler kaliteli ahşap malzemeden imal edilmektedir. Pergole ve kamelya ile birlikte dilerseniz çöp kovası siparişi vermek için sayfaya yönlenebilsiniz. Yada Pergola ile birlikte ayrıca sipariş verebilceğiniz banklarıda inceleyebilirsiniz. Ama bundan önce Pergola nedir? sorusuna cevap verelim

Pergole Nedir? Nerelerde Kullanılır ?

 
Latincede saçak anlamına gelen pergola "pergule" kelimesinden türemiştir. Pergola İtalyancada gölgelik anlamına gelmektedir.
Daha sonra italyancanında yaygin şekilde kullanılması ile Pergola kelimesininde kullanımı yaygınlaşarak evrensel bir kelime haline dönüşmesini sağlamıştır. 
Tente sistemi sayesinde pergola bükümlü,yatay ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılır. Pergole tente sistemi
 

Pergola Modelleri Nedir? Peki pergole ne işe yarar?

Özellikle güneşlik işlevi gören pergoleler yazları güneşten koruyan en önemli sistemlerdir. 
Yazın güneşlik vazifesi gören ahşap pergoleler güneş sıcağından koruyarak gölgelik yapan en önemli sistemlerdendir.
Ayrıca açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile pergola, diğer bir önemli özelliği ile  yağmurdan da korur. 
Kış bahçesi veya hobi bahçesi yapmak isteyenlerin de tercih ettiği pergole sistemi ile tentenizin altını camla kapatarak kış aylarında da bahçenizde oturma olanağı bulabilirsiniz. 
Pergole sistemi tüm hava şartlarına uygun olarak tasarlanarak, her mevsim kullanılabilecek mekanlar yaratmak için kullanılır.