Metal Oyun Parkları

Metal Oyun Parkları fiyatı, oyun gurupları yada çocuk parkı üretiminde en çok tercih edilen parklar’dır

Ahşap Oyun Parkları

Ahşap Oyun Parkları , çocuk parkı, çocuk parkları, ahşap çocuk parkları, oyun gurupları yada çocuk parkı üretiminde en çok tercih edilen parklar dır

Konsept Oyun Parkları

Konsept Oyun Parkları,oyun gurupları yada çocuk parkı üretiminde en çok tercih edilen parklar’dırAhşap Metal ve Kompakt Oyun Parkları kategorisi hakkında

Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi içi ahşap ve metal kompakt oyun  parkları önemlimidir?  


Çocukluk dönemi sonraki yaşlardaki kişilik ve zihinsel yeteneklerin gelişmesinin temelinin atıldığı dönemdir. Bu yeteneklerin gelişmesindeki en önemli alan bilinen bir gerçek olan özgürce kendilerini ifade ettikleri çocuk oyun alanları veya diğer bir isim ile Çocuk Parkı. Türkiye’de 8 ilde (Isparta, Eskişehir, Erzurum, Kayseri, Ankara, İstanbul, Trabzon ve Zonguldak) yapılan araştırmaların yer aldığı bu çalışmada çocuk parkı alanlarının yetersizliğinden bahsedilmiştir. Türkiye’de çocuk başına düşen metrekare alanın diğer ülkelere göre daha az olduğu ortaya çıkmıştır. Isparta, Eskişehir, Erzurum, Kayseri, Ankara, İstanbul illerindeki araştırmalarda çocuklarla birebir anket ve gözlem yapılarak sonuca ulaşılmıştır. 

Çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel yönden gelişimlerinin olumsuz yönde etkilendiği gözlenmiş, gözlem sonucunda elde edilen veriler analiz edilip, öneriler sunulmuştur. 
 Mertoğlu Çevre tasarım  olarak onlarca yılın tecrübesi ise çocuklarımız için Çocuk parkı üretmektedir. Aşağıdaki kategorilerde metal, ahşap, plastik ve hatta ahşap görünümlü metal çocuk parkları mevcuttur.