çocuk parkı
sıfır atık projesi-mertoglu
+903123954084
bilgi@mertoglu.com.tr

Atık Kutuları

ve

SIFIR ATIK NEDİR ?

“Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha fazla verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya en aza indirgenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşümün sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyfendinin Eşi Sayın Emine ERDOĞAN hanfendi'nin öncülüğünde başlatılan Sıfır atık projesi tüm Türkiyeye 2023 yılına kadar uygulanması hedeflenmektedir.
SIFIR ATIK SİSTEMİ KURULUMU NEDİR?
Sıfır Atık Sistemi, firma, kurum veya kuruluşların Sıfır Atık’a dahil olabilmesi için uygulaması gereken adımlardan oluşan 7 aşamalı yol haritasıdır
Odak Noktalarının Belirlenmesi
Kurumdaki sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasından, etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasından, izlenmesinden, bilgi akışının sağlanmasından, raporlama yapılmasından sorumlu olacak kişiler belirlenir. Bunlar sıfır atık yönetimini sağlayacak ekibin başında olacak kişilerdi.
Planlama
Bu aşamada, mevcut durum esas alınarak kuruma özgü termin planı hazırlanır.

Sıfır atık projesi tanıtım videosu

 
SIFIR ATIK PROJESİ GERİ DÖNÜŞÜM SIFIR ATIK ÇÖP KOVALARI

Ürünler

 • Devamı

  Geri Dönüşüm Atık Kutusu

  Organik ve geri dönüşmeyen atık'lar için tasarlanmış sıfır atık projesine uygun ikili bir üründür, Paslanmaz ürün olarak imal edilen Mak-661a serisi Metal sıfır atık çöp kovası ürünleri arsında yer alır,Sıfır atık yönetiminde rahatça kullanılır. Aşağıda Mak 632 Serisi ürününede göz atabilirsiniz

  Kapat
 • Devamı

  Plastik Sıfır atık Kutusu

  Plastik atık,Kağıt Atık, Cam Atık ve Metal Atık'lar için tasarlanmış sıfır atık projesine uygun Dörtlü bir üründür, Paslanmaz ürün olarak imal edilen Mak-661a serisi Metal sıfır atık çöp kovası,Plastik sıfır atık çöp kovası,Cam sıfır atık çöp kovası,Kağıt sıfır atık çöp kovası ürünleri arsında yer alır,Sıfır atık yönetiminde rahatça 4'lü bir seçenek olarak kullanılır.

  Kapat
 • Devamı

  Döner Kapaklar

  Paslanmaz çelikten üretilen çöp kovalarımız, döner kapaklar ile rahat bir kullanım imkanı sunar.

  Kapat
 • Devamı
  Sıfır Atık Kutusu Mak 661b dörtlü

  Sıfır Atık Kutusu Mak 661b ikili ölçüleri aşağıdaki gibidir.
  Mak 661b ikili Boyutu
  w:128 cm
  d:33 cm
  h:69 cm 160 Litre kapasite

  Kapat
 • Devamı
  Sıfır Atık Kutusu Mak 661a ikili

  Sıfır Atık Kutusu Mak 661a ikili ölçüleri aşağıdaki gibidir.
  Mak 661a ikili Boyutu
  w:65 cm
  d:33 cm
  h:69 cm 80 Litre kapasite

  Kapat
 • Devamı
  Sıfır Atık Pil Kutusu

  Sıfır Atık Pil Kutusu ölçüleri aşağıdaki gibidir.
  Boyutu
  Q:26 cm
  h:79 cm 6 Litre kapasite

  Kapat
 • Devamı
  Sıfır Atık Kutusu Mak 661b ikili

  Organik ve geri dönüşmeyen atık'lar için tasarlanmış sıfır atık projesine uygun ikili bir üründür, boyalı ürün olarak imal edilen Mak-661b serisi Metal sıfır atık çöp kovası ürünleri arsında yer alır,Sıfır atık yönetiminde rahatça kullanılır.

  Kapat
 • Devamı
  Sıfır Atık Kutusu Mak 661a dörtlü

  Sıfır Atık Kutusu Mak 661a ikili ölçüleri aşağıdaki gibidir.
  Mak 661a ikili Boyutu
  w:128 cm
  d:33 cm
  h:69 cm 160 Litre kapasite

  Kapat
 • Devamı
  Sıfır Atık Kutusu Mak 661b boyalı ikili

  Sıfır Atık Kutusu Mak 661b ikili ölçüleri aşağıdaki gibidir.
  Mak 661b ikili Boyutu
  w:65 cm
  d:33 cm
  h:69 cm 80 Litre kapasite

  Kapat
 • Devamı

  Dörtlü Sıfır Atık Çöp Kovası

  Plastik atık,Kağıt Atık, Cam Atık ve Metal Atık'lar için tasarlanmış sıfır atık projesine uygun Dörtlü bir üründür, Paslanmaz çelik ve boyalı ürün olarak imal edilen Mak-661b serisi Metal sıfır atık çöp kovası,Plastik sıfır atık çöp kovası,Cam sıfır atık çöp kovası,Kağıt sıfır atık çöp kovası ürünleri arsında yer alır,Sıfır atık yönetiminde rahatça 4'lü bir seçenek olarak kullanılır.

  Kapat

Geri Dönüşüm Kutuları'nı inceledinizmi ?

eğer halen ürünlerimizi incelemediyseniz geri dönüşüm kutularını Buradan bulabilirsiniz.
img

MERTOĞLU KENT MOBİLYALARI VE SIFIR ATIK PROJESİ

 

Sıfır Atık Projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlamasının akabinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin takdirleri ve Sıfır Atık Projesine öncülük etmesiyle 26.09.2017 tarihinde Sıfır Atık Projesinin Tanıtım Toplantısı yaparak Atık kutuları palanmasında projenin bütünüyle Türkiye’de uygulanması için çalışmalar başlatırlmıştır.. Ankara’da başlatılan Sıfır Atık Projesi, aşamalı olarak tüm Türkiye’de hayata geçirilecektir. Projenin kamu kurum ve kuruluşlarında, eğitim kurumlarında, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, eğlen-dinlen tesislerinde ve büyük iş yerlerinde uygulanması ve 2023 yılında tüm Türkiye’de tamamiyle uygulamaya geçilmesi hedeflenmektedir. Sıfır Atık Projesi kapsamında kullanılanacak olan sıfır atık kutusu, çöp kovaları ve geri dönüşüm kutularının standartları belirtilmemiştir ,atık kutuları belirli bir model olması şartıda gerekmiyor .Kamu ve Kurumlar kendi belirleyecekleri çöp kovalarını ve atık kutularını seçim hakkı ve tercihi kendilerindedir.Kurumlar bütçeleri doğrultusunda aşağıda sergilenen sıfır atık çöp kovaları modellerimizden seçim yapabilirler. #sıfır atık

#sıfıratıkkutusu

#sıfıratıkkutuları

Plastik Geri Dönüşüm Sıfır Atık Kutuları Ve Sıfır Atık Konteynırları Plastik sıfır atık kutuları kullanım alanı bakımından Hastane, Okul, AVM, Bina, Park, Sahil Kenarı, Resmi kurum, sıfır atık projesi, Geri dönüşümlü katı atık çöp kutusu, yenilikçi özellikleriyle; kâğıt, plastik, cam ve metal ambalaj atıklarının toplanmasını kolaylaştırıyor. Geri dönüşüme gidecek atıkların toplanmasına yönelik maliyetlerden, harcanan zaman ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlıyor. Özel kapak tasarımı sayesinde hijyenik ortamlar oluşturan Plastik Sıfır atık konteynırları renk kodlamasıyla atık ayrıştırmayı kolaylaştırır. Mekanlarda şık ve uzun süreli kullanımı avantaj sağlar. Tasarımı sayesinde dar alanlarda kullanılabilir.

sıfır atık projesi-mertoglu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tanıtılan Çevre ve Şehircilik bakanlığı kapsamında Sayın Emine ERDOĞAN öncülüğünde "Sıfır Atık Projesi " için uygun ürünleri incelemeniz için sizlere sunduk
Cumhurbaşkanlığı ve çevre ve şehirciliğik bakanlığında Sıfır Atık Projesi kapsamında edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile aşağıdaki ürünler Tamamen tasarım tescil belgeli ürünler olup Sıfır atık Projesi için uygundur.
Atık yönetimi hakkına edineceğiniz bilgiler sonrası atık kutuları için temsilcilerimizle irtibata geçebilrsiniz.