Toplam: 3

Toplam: 3


Beton Bariyerler kategorisi hakkında

Beton Bariyer Fiyatları ve Modelleri

Beton bariyerler, kısıtlayıcı veya kapatıcı Ekipman olarak birçok alanda kullanım yeri bulunuyor. Trafik akışının koordinasyonu ile apartman ve iş yeri gibi yerlerde araç park alanlarının organ iyonu sağlamak amacıyla beton bariyerler kullanıyor. Beton bariyerin diğer önemli bir özelliğinde araç trafiğinde kazaların en az hasar ile sonuçlanmasını sağlamada hayati görevler üstlenmesidir. Diğer taraftan kaldırımlara apartman önlerine yürüyüş yollarına gelişi güzel yapılan parklar insan geçişlerini olumsuz şekilde etkiliyor. Bu durumda mobil kullanım imkanı da bulunan farklı modellerde üretimi bulunan beton bariyerler kullanılarak genel trafik düzeni sağlanıyor.

Beton Bariyer Çeşitleri

Beton bariyerler geniş bir kullanım alanı bulunduğundan amaca uygun olarak üretilen birçok çeşidi bulunuyor. Bu çeşitler arasında özel olarak kesitleri ve farklı geometrileri olan betonarme olarak üretilen büyük ebatlı bariyer çeşitleri oto yolların kenar ve orta kısımlarında kullanım yeri bulurken, küçük ebatlı ve dekoratif olarak üretilen bariyer çeşitlerinin ise apartman önü, dükkan önü, kaldırım kenarları, bisiklet yolu, parklar ve yaya yürüyüş yolu gibi alanlarda kullanıldığını görüyoruz.
Özellikle apartman veya iş yerleri gibi yoğun park yapılan noktalarda araçların nizami olarak konumlandırılması beton bariyer çeşitleri vasıtasıyla yapılıyor. Bu beton bariyerler araç park organizasyonu sağlarken genel görünümü ile ortama dekoratif görsellik sağlıyor. Daha çok yerleşim yeri araç park organizasyonunda kullanılan bariyerler taşınabilir olmasıyla istenilen şeklide araç giriş çıkışı veya parkına izin verilerek, park düzeni sağlanabiliyor.

Beton Bariyer Fiyatları

Kullanılacak bariyer çeşitleri beton bariyer fiyatları için belirleyici oluyor. Portatif kullanımı bulunan ve özellikle apartman veya iş yerlerinde kullanılan bariyerler özel tasarım uygulanarak üretildiğinden diğer yol kenarlarında kullanılan bariyerlere göre fiyatı farklıdır. Bariyer insan trafiği ile araç trafiğini ayırt etmede hayati öneme sahip olduğundan, ucuz ve kalitesiz ürün satın alınmaktan kaçınmalı, kalitesi bilinen güvenilir satış noktalarından alınması son derece önemli bir husustur. Bu konuda Ankara bölgesinde hizmet veren kuruluşlara ulaşmak isteyen beton bariyer talebi olanlar Ankara beton bariyer firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Mertoğlu ile iletişime geçebilirler.