çocuk parkı

Sıfır Atık Kovası Çalışma Prensibi

Sıfır Atık Kovası Çalışma Prensibi

Sıfır Atık Kovası Çalışma Prensibi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde uygunluğu kabul edilen sıfır atık kovası ürünleri farklı yerlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sac ve elektrostatik boya üzerinden kaliteli malzeme yapısı ile üretimi gerçekleştirilen sıfır atık kovaları, Bakanlığın verdiği yönergelere uyumlu şekilde üretimden geçmektedir.
 
 Farklı boyutlarda ve atıkların türüne bağlı olarak kovalar değişik alanlarda kullanılabilmektedir. Belediye parklarında ya da sokağın değişik noktalarında, işyerlerinde, ofislerde ve evlerde de kullanılabilmektedir. Farklı boyutlara ve hacimlere sahip olan ürünler, bakanlık nezdinde onay almış ve yetkilendirilmiş firmalar tarafından farklı seçeneklerle sunulmaktadır.

 

 Değişik Atıklar İçin Her Alanda Kullanılacak Ürünler

 

 Proje dahilinde farklı atıklar için kullanılan birçok kova bulunmaktadır.
 - Plastik için özel kovalar
 - Cam için özel kovalar
 - Kağıt özel kova çeşitleri
 - Metal atıklar konusunda kovalar
 
 Böylece insanlar değişik alanlarda atıkları birbirinden ayırarak sıfır atık kovası çeşitlerini kolaylıkla kullanım şansı elde edebilmektedir. Çalışma prensipleri çok basit olan bu ürünler, farklı alanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir.
 
 Atıkların türlerine uygun şekilde değişik renklendirme ile hazırlanmış kovalar, kişilerin dikkatini çekecek tasarım altında hazırlamak zorunda. Kullanımı ve temizlemesi basit olan bu ürünler, özel tasarım ile profesyonel bir anlayış nezdinde üretimden geçmektedir. Bir insanın sorunsuzca herhangi bir atığı kovaya atabileceği boyutlarda hazırlanarak, kolaylık sağlamış durumdadır.

 

 Değişik Yerlerde Kullanılacak Farklı Boyutlarda Sıfır Atık Kovaları
 

 Hem ofislerde hem de dışarıda rahatlıkla kullanım imkanı sağlayan sıfır atık kovaları, boyutlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu konuda ayrıca ürünün boşaltımı noktasında da kullanılacak alana uygun şekilde farklı tasarımlarda hazırlanmış durumdadır.
 
 Kovalar boyutları ile birlikte renk açısından da değişik tasarımlar kapsamında üretilmektedir. Bu işlem yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı prosedürlerine bağlı olarak verilen bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır. Bu konuda cam, metal, kağıt ya da plastik atıklara bağlı olarak değişik renkler altında hazırlanmaktadır.

 

 Sıfır Atık Projesine Uygun Kova Çeşitleri

 

 Sıfır atık kovalarının çalışma prensipleri, bu projeye uygunluğu ile ölçülmektedir. Kullanım alanlarına bağlı olarak değişik tasarımlar ve boyutlarda hazırlanan ürünler, ayrıca her türlü hava koşuluna karşı dirençlidir. Kolaylıkla ofislerde, belediye parklarında ve evlerde kullanılabilmektedir. Bu kova çeşitleri bakanlık kapsamında yetki almış firmalar bünyesinde üretimleri gerçekleştirilerek sunulmaktadır.