Toplam: 16

Ahşap Çocuk Parkları-Mas-101

Ahşap Çocuk Parkları, Ahşap Oyun Grubu, Oyun Parkları,Oyun Grubu,Ahşap Çocuk Parkları-Mas-101,Çocuk Parkı Fiyat teklifi için hemen arayın.

Toplam: 16


Çocuk Oyun Parkları kategorisi hakkında

Çocuk Parkı Modelleri ve Çocuk Parkı Fiyatları

Çocukların açık alanda keyifle ve güvenle eğlenebilmesi için çocuk parkları vazgeçilmez alanlardan biridir. Mertoğlu olarak uzun süre kullanılacak kadar dayanıklı, son derece kaliteli ve uygun fiyatlı çocuk parkları üretiyoruz.

Çocuk Parkı Oyuncakları Nelerdir?

Klasik çocuk parkı oyuncakları salıncak, kaydırak, tahterevalliden oluşurdu. Ancak yeni modern parklarda daha fazla çeşit ve daha farklı modeller bulunuyor. Örneğin kaliteli oturaklı dönme dolaplar, asılma ve esneme aletleri, farklı modellerde açık ve kapalı kaydıraklar gibi daha yeni modeller bulunuyor. Aynı zamanda artık çoğu parkta yetişkinler için de hareket yapabilecekleri spor aletleri bulunuyor. Böylece çocuklarını parka getiren yetişkinlerin kendileri de spor yapabiliyor.

Çocuk Parkı Modelleri Hangileridir?

Çocuk parkları genellikle plastik ya da ahşap modellerden yapılmaktadır. Bu hem sert yüzey olmadığı için olası düşme durumlarında daha az hasar almalarını sağlar, hem de demire göre daha sağlıklıdır. Aynı zamanda son dönem çocuk parklarının birçoğunun zemini kum ya da toprak değil yumuşak suni çimenden yapılıyor. Bu da çocukların daha iyi bir zeminde oynamasını sağlayarak riski azaltıyor.

Ahşap Çocuk Parkı

Ahşap çocuk oyun parkı modelleri çok sık görülmese de dayanıklılığı ve şık görüntüsüyle fark yaratan modellerdir.  Örneğin alışveriş merkezleri ya da bazı kafe ve restoranlar ahşap parklar tercih etmektedir. Açık alanda kullanılan ahşap parklarının bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Plastik Çocuk Parkı

Genelde açık alan çocuk oyun parkı modellerinde tercih edilir. Islaklığı hemen üzerinden attığı için daha kolay kuruyan plastik modellerin kullanımı bu yüzden dışarıda en çok gördüğümüz park modellerindendir. Sert olmaması ve güvenli olması sebebiyle sık tercih edilir.

Çocuk Parkı Fiyatları

Çocuk parkı fiyatları için keskin bir aralık vermek mümkün değildir. En sıradan ve az parçalı olan oyun parklarının fiyatları düşük seviyeden başlarken kapsamına, modeline ve büyüklüğüne göre fiyatlar artabilmektedir.

Çocuk Oyun Parkları Nasıl Olmalı?

Çocuk oyun parkları, her şeyden önce çocukların bir nevi emanet edildiği yer olduğu için tehlikesiz ve risksiz olmalı. Çocuklar elbette düşecektir, düştüklerinde zarar verecek özellikle sivri ve keskin parçaları bulunmamalıdır. Müstakil evlerin bahçelerinde de sıklıkla tercih edilen parklar, oralarda da aynı emniyette kurulmalıdır.
Kaliteli ürünlerle yapılan Mertoğlu firmasındaki oyun parklarına baktığınızda mutlaka aradığınıza uygun modelleri bulacaksınız. Öncelikle çocukların güvenliği ön planda olan, ardından da çocukların eğlenebileceği şekilde olması önemlidir. Çocukların en az 2-3 kişi bir arada oynayabileceği modeller ön plandadır. Böylece hem oyun oynayacak hem de arkadaşlarıyla da vakit geçirebileceklerdir.

Çocuk Oyun Parklarında Hangi Oyuncaklar Olur?

Çocuk oyun parklarında bulunan oyuncaklar genellikle salıncak, kaydırak ve kaydırağın tepesinde de son dönemlerde popüler olmaya başlayan küçük ev bulunur. Daha kapsamlı olan modellerde evler daha büyük ya da kaydırak sayısı daha fazla olabilir. Tamamen alınacak bölgeye ve mekana uygun da tercih yapılacak olan oyun parklarında aynı zamanda plastik ve ahşap model seçenekleri de mevcuttur.