çocuk parkı

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Fabrikamızda !

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Fabrikamızda !

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Ali Rajabov Fabrikamızı ziyeret etti.


Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Ali Rajabov ve beraberindeki heyet  Ankara sanayisini yakından incelemek ve Türk işadamlarıyla ortak iş yapabilmek için Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti.

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Gökmen ve Bölge Müdür Yardımcısı Kamil Sunal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, konuk heyete Ankara sanayisi ve ASO 1. OSB hakkında bilgiler verdi.

Tacikistan ile sanayi alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Gökmen, şöyle konuştu:

“ASO 1.OSB 2 milyar doları ihracat olmak üzere ülke ekonomisine yıllık 6 milyar dolar katkı sağlayan Türkiye’nin en iyi organize sanayi bölgelerinden bir tanesi olup, değişik sektörlerde 334 sanayi parselinde faaliyet gösteren 270 fabrikasıyla,40.000 kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlayan bir sanayi şehri.Organize Sanayi Bölgeleri olarak önemli tecrübelerimiz var ve bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız ”diye konuştu.

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Ali Rajabov ise, Türkiye ile Tacikistan arasında başta sanayi ve olmak üzere her alanda ilişkilerin gelişmesinin kendileri için de büyük önem taşıdığını belirterek, Türkiye’de gerçekleştirecekleri temaslar neticesinde edinecekleri bilgi ve tecrübelerle iki ülke ilişkilerine katkıda bulunmayı arzu ettiklerini dile getirdi.Konuşmalardan sonra  Bölgede yer alan Çocuk parkı  ve kent mobilyalarının üretimi’nin yapıldığı  Mertoğlu Çevre Tasarım ve Diğer firmaların üretim tesislerini gezen konuk heyet Ankara sanayisini yakından tanıma fırsatı buldu.

Ortalama: 60,
Kullanılan 12 Oy
En iyi: 100
En Kötü: 1