Oturma Bankları-Mob-301

Oturma Bankları-Mob-301 dış mekan banklar oturma bankları sizler için tasarlıyor ve üretiyoruz 0312 395 40 84
İç ve Dış Mekan Oturma Bankları kategorisi hakkında

Ahşap Bank Olarak Üretilen Bahçe Mobilyası Kullanışlı mıdır?

Ahşaptan üretilen bahçe mobilyaları, dayanıklı ve kullanışlı ürünlerdir. Bakımları ve temizlikleri rahatça yapılır. Zorlu hava şartlarına dayanıklı olan malzemenin, iyi kalitede olanını seçmeniz gerekir. Özellikle  düzgün bir biçimde emprenye yapıldığından emin olmalısınız. Her mevsim kullanılan ve esnekliği oldukça fazla olan ahşap bank mobilyalarınızı, bez ve fırça yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Bu malzemeden yapılan bahçe oturma grupları, saklama sandıkları ve sandalyeler, uzun yıllar size eşlik edebilir. Şık bir görünüm sunarak bahçelerinize tarz katar.

Bahçe Mobilyaları Hangi Ürünlerden Oluşur?

Dış mekân mobilyaları, tıpkı iç mekân mobilyaları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Dayanıklı ahşap malzemeden üretilen masa ve sandalyeler, piknik masası ve bankları da diğer ürünleri oluşturur. Hamaklar, kalın kumaşlardan yapılan güneş şemsiyeleri, portatif piknik masaları paslanmaz çelik bank modelleri de bahçe mobilyaları arasında yer alır.

Çam Ağacından Üretilen Bahçe Mobilyalarının Özellikleri Nelerdir?

Çam ağacı, bahçe mobilyalarına çok yakışan bir malzemedir. Görünümü ve kalitesiyle şıklık yaratır. Çok sert bir ağaç olduğu için dış alanlarda rahatça kullanım olanağı sunar. Çam ağacının içinde bulunan minik  reçineler uzun yıllar yıpranmadan ayakta kalmasına neden olur. Zor mevsim koşullarına karşı dirençli olmasını sağlar. Çam ağacından yapılan bahçe mobilyaları, genellikle Ülkemizde üretilir. Doğada bolca bulunan bir ağaç olduğu için değerlidir. Bu ağaçtan üretilen bahçe mobilyası alırken, üründe kullanılan ağacın yaşı ve mobilyanın yapım şekli hakkında bilgi almanız gerekir. Çünkü teak mobilyalar, doğru fırınlanma yöntemleri ile kurutulan ve uygun makinelerde işlenen teak ağacından üretilmişse yıllarca kullanılabilir, yoksa harcanan paralar çöpe gitmiş olur. Eğer 1. sınıf çam emprenyeli bahçe mobilyası almak istiyorsanız, 1. sınıf A kalite ağaçlardan yapılmış olanlarını tercih etmelisiniz.

Bahçe Mobilyaları Nasıl Korunur?

Çam ağacından yapılmış bahçe mobilyalarınızı, yılda bir defa yağlayarak bakımını yapabilirsiniz. Mobilyalarınızın uzun ömürlü olması için bu işlemi her yıl tekrarlamalısınız. Ahşap mobilyalarınızı, direkt yıkamak yerine ıslak bir bez veya yumuşak bir fırça ile temizleyebilirsiniz. Bu malzeme, küflenmeye meyilli olduğu için yoğun nem içeren kapalı ortamlarda tutulmamalıdır. Böceklenme riskine karşı ilaçlanmasında fayda vardır.
Toprak zemin üzerinde kullanırsanız çabuk deforme olabilirler. Ahşap ürünlerin, rutin aralıklarla verniklenmesi ve bağlantı noktalarının kontrol edilmesi gereklidir. Geniş bir yelpazeye yayılan bahçe mobilyası ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bahçe Mobilyası Ahşap piknik masası bankı son yılların en fazla tercih edilen bahçe mobilyalarındandır. Ahşap banklar siyah, beyaz, yeşil, kahve ve bunların açık koyu versiyonları gibi onlarca farklı renk olarak üretilir. Ürünlerin estetik görünümünün yanı sıra konforlu olmaları da önemli bir artıdır. Ahşap masa ve banklar takımlarının en cazip detayı ise her türlü hava şartına karşı dirençli olmasıdır. Güneş, yağmur, rüzgâr gibi kötü hava şartları ürünlerde hiçbir hasara sebep olmaz. Üretiminde kullanılan malzeme ve materyaller sayesinde oldukça dayanıklıdırlar. Bu sayede hava şartları olumsuz olduğunda bile bahçe mobilyalarının üstünü örtmek ya da onları kapalı alana taşımak gibi bir işleme gerek duyulmaz.Ürünlerin sağlam, dayanıklı ve konforlu olması ile uzun süreli oturma durumlarında bile rahatsızlık hissedilmez..