çocuk parkı

Kamelya, Gazebo

Kamelya Siparişi En ucuz kamelya , gazebo fiyatları - mertoğlu kalitesiyle Hemen sipariş 0312 395 4084

Pergole

Pergola modelleri , pergola fiyatları mertoğlu ayrıcalığıyla +903123954084

Çatılı Piknik Masası

Çatılı Piknik Masası, piknik masaları, kamelyalı piknik masası, çatılı piknik masası siparişi verebilirisiniz.Kamelya, Pergole & Piknik Masası kategorisi hakkında

Anadolu da oldukça yaygın olan çardak bir çok yerde ismi kamelya olarak anılmaktadır, Çardak nereden alınır ? yada Kamelya nereden bulunur ? gibi sorulara cevap vereceğimiz sitemizde , çardak fiyatlarını yada kamelya fiyatlarının temsilcillerimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kamelya nedir?

Kamelya veya Çardak, İç anadolu ve Doğu anadolu bölgesinde yaygın ca kelime ve sözlük anlamı bakımındab, dört kemer anlamına geliyor. Bu kemerlerin üzerine bir kubbe örtülerek, yapılan barınak da "çardak" veya "Kamelya" olarak  anılır.Aslına bakarsanız çardak, tarla, bahçe, ova gibi yerlerde ağaç dallarından örülmüş barınağa deniyor. Ama modern ülkelerde  çağımız gerektirdiği şartlarda, daha modern olarak inşa ediliyor.Parklarda, sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, dinlenme tesiserinde, plajlarda,piknik alanlarında sıkça kullanılır.


Gölgelik olarak da nitelendirilen çardaklar genellikle açık alanda, oturmak ve aynı zamanda güneşten korunmak için yapılıyor.
Çardaklara daha çok sebze bahçelerinde, bostanlarda veya evlerin önlerinde rastlanıyor. Bölge olarak  değişkenlik göstererek seyrek ağaçlı yerlerde çardak kullanımı yaygın olarak karşımıza çıkıyor.Ayrıca kahve ve lokanta gibi kullanılan barınma yerleri de kamelya şeklinde düzenlenebiliyor. Genel olarak ahşap kamelya olarak yapılan bu barınaklar için gösterişli tasarımlar da söz konusu. olabiliyor.
  • Tüm Kategoriler