Kamelya, Gazebo

Kamelya Siparişi En ucuz kamelya , gazebo fiyatları - mertoğlu kalitesiyle Hemen sipariş 0312 395 4084

Pergola

Yeni nesil ahşap pergole ve pergola modelleri ile türkiyenin öncüsü

Çatılı Piknik Masası

Çatılı Piknik Masası, piknik masaları, kamelyalı piknik masası, çatılı piknik masası siparişi verebilirisiniz.Kamelya, Pergole & Piknik Masası kategorisi hakkında

Kamelya Modelleri ve Kamelya Fiyatları

Kamelyalar, açık alanların ve bahçelerin en vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Apartman bahçelerinde, ofis bahçelerinde ya da parklarda sıklıkla kullanılır. Hem açık alanda olması hem de üzerinin kapalı olması açık hava keyfinin en üst düzeyle alınmasını sağlar.

Kamelya Modelleri Nelerdir?

Mertoğlu firması olarak, birçok ürün çeşidimizde olduğu gibi kamelya modellerimizde de oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunuyoruz. Sitemizde görebileceğiniz birçok kamelya modelini, piyasadaki diğer firmalardan daha uygun fiyata ve kaliteli olarak bulabilirsiniz.
Ahşap ve metal kamelya modellerimiz özellikle parklarda en çok tercih edilen modellerdendir. Hem fiyat olarak hem de yapı olarak park ve bahçelerde en uygun ürünlerden biridir. Özel tasarım kamelyalar ise genellikle site bahçelerinde ya da iş yeri bahçelerinde tercih edilmektedir. Buralarda da bulunması oldukça avantajlı olan kamelyalar genellikle tasarım ürünlerden tercih edilir.

Ahşap Kamelya Modelleri

Ahşap kamelya modelleri özellikle parklarda ve bahçelerde, piknik alanlarından çok sık tercih edilir. Kullanım kolaylığı ve sağlam yapısı nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Suya, neme ve ıslaklığa karşı da dayanıklı olduğu için yağışlı havalar sonrası çürüme ya da bozulma yaşanmaz. Bu açıdan da oldukça kaliteli ürünler sunuyoruz. Daha fazla ahşap kamelya modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bahçe Kamelya Modelleri

Bahçelerde kamelyalar son yapılan binalarda neredeyse şart oldu. Yeni yapılı binalarda bahçelerde genellikle bahçe kamelyası tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında ve baharda bina sakinlerinin temiz havanın güneşin keyfini çıkarabileceği bir ortama ihtiyaç duymalarından dolayı bahçe kamelyaları tercih edilir. Aynı şekilde müstakil evi olanlar da evlerinde bahçe kamelyalarını tercih edebilirler.

Çardak Kamelya Modelleri

Çardak kamelya modelleri son zamanlarda yaygınlaşan kamelya modellerinden biridir. Bazen basamaklı da olabilen çardak kamelyalar, sarmaşık ya da yeşilliklerle de bezenmiş olabilir.

Profil Kamelya Modelleri

Profil kamelya modelleri genellikle özel tasarım olarak yapılan ve ağırlıklı demirden oluşturulan modellerdir. Genelde müstakil evlerin bahçelerinde tercih edilen ve daha modern bir kamelya olarak kullanılan modellerdir. Mertoğlu web sayfasına gelerek birçok kamelya modeline ulaşabilirsiniz ve her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz modellerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Gazebo Modelleri Hangileridir?

Gazebolar, kamelyalardan farklı olarak ortada bir oturma alanına sahip olmaz. İçinin tüm kenarlarını kapsayan oturma alanlarına sahip olurlar. Onun dışında dışarıdan normal bir çardak olarak görünürler. Genelde toplu yerlerde kullanılır. İçerisinde fazla insan bulundurabileceği için çoklu yerlerde tercih edilir. Genelde ahşap tasarıma sahiptirler.

Kamelya Yapımı Nasıl Olur?

Kamelyalar öncelikle doğru bir çizimle hayata geçirilirler. Ölçülerine uygun olarak elde edilen parçaların marangozluk işlemleriyle bir araya getirilen parçalarının ardından montaj ve vernikleme işlemleri yapılır. Yapıldığı yere göre vidalama gibi yöntemler de kullanılabilir. Genelde yere sabit olarak yapılırlar. Ardından oturaklar sabitlenir.

Kamelya Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kamelyalar seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken şey bulunduğu yerdir. Nereye göre tercih edileceği önemlidir. Çünkü çok kalabalık bir yer için tercih edilen küçük çardak modeller yetersiz kalacaktır. Ya da modern bir müstakil eve, gazebo tarzı kamelya tercih etmek çok şık olmayacaktır. Bu yüzden seçilen yere ve konumuna göre modeller tercih edilmelidir. Bu konuda da destek almak isterseniz Mertoğlu web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşarak sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Kamelya Fiyatları Nelerdir?

Kamelyalar ortalama olarak birbirlerine yakın fiyatlardan oluşsa da, genellikle büyüklüğüne, kullanılan malzemeye göre, oturak sayısına ve genişliğine göre değişmektedir. Mertoğlu olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda yine sizler için zaman zaman yaptığımız indirimleri de yakalayarak daha da uygun fiyata Mertoğlu kalitesinde ürünlerimize sahip olabilirsiniz. Daha fazla model ve fiyat bilgisi için web sayfamızı ziyaret edebilir ve iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kamelya Nedir?

Kamelya, ahşap, demir ya da alüminyum benzeri ürünlerden yapılan tepesi çatılı, içerisi oturaklı kapalı bahçe ürünleridir. Kamelyalar, açık havada oturup güneşten etkilenmek istemeyenler için tek seçenektir. Bu sayede açık havada rahatlıkla oturabilir ve güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bahar yağmurları gibi yağışlı havalarda da koruyucu olarak kullanılabilir. Birçok kamelya çeşidi vardır. Profil, çardak, gazebo gibi isimlerle adlandırılan bu türleri birbirinden ayıran çeşitli özellikler mevcuttur. Oldukça kullanışlı olan kamelyalar, birçok bahçeli alanda tercih edilir.

Gazebo Nedir?

Gazebo, kamelyalardan biraz daha farklıdır. Genelde orta kısımda olan oturma alanları, gazebolarda kenarları çevreleyecek şekilde genelde dar bir alandır. Gazebolar genelde ahşap hammadde kullanılarak oluşturulur. Gazebolar da kamelyalar kadar sık tercih edilir. Genellikle daha çok kişinin olduğu yerlerde kullanılır. Örneğin çok daireli apartmanlar ya da sitelerde tercih edilir. Ancak elbette kural değildir, parklarda da kullanılabilir. Bu ve bütüm kamelya çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Anadolu da oldukça yaygın olan çardak bir çok yerde ismi kamelya olarak anılmaktadır, Çardak nereden alınır ? yada Kamelya nereden bulunur ? gibi sorulara cevap vereceğimiz sitemizde , çardak fiyatlarını yada kamelya fiyatlarının temsilcillerimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kamelya nedir?

Kamelya veya Çardak, İç anadolu ve Doğu anadolu bölgesinde yaygın ca kelime ve sözlük anlamı bakımındab, dört kemer anlamına geliyor. Bu kemerlerin üzerine bir kubbe örtülerek, yapılan barınak da "çardak" veya "Kamelya" olarak  anılır.Aslına bakarsanız çardak, tarla, bahçe, ova gibi yerlerde ağaç dallarından örülmüş barınağa deniyor. Ama modern ülkelerde  çağımız gerektirdiği şartlarda, daha modern olarak inşa ediliyor.Parklarda, sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, dinlenme tesiserinde, plajlarda,piknik alanlarında sıkça kullanılır.

kamelya,çardak ve pergole

Gölgelik olarak da nitelendirilen çardaklar genellikle açık alanda, oturmak ve aynı zamanda güneşten korunmak için yapılıyor.Çardaklara daha çok sebze bahçelerinde, bostanlarda veya evlerin önlerinde rastlanıyor. Bölge olarak  değişkenlik göstererek seyrek ağaçlı yerlerde çardak kullanımı yaygın olarak karşımıza çıkıyor.Ayrıca kahve ve lokanta gibi kullanılan barınma yerleri de kamelya şeklinde düzenlenebiliyor. Genel olarak ahşap kamelya olarak yapılan bu barınaklar için gösterişli tasarımlar da söz konusu. olabiliyor.