çocuk parkı

Top Havuzu kategorisi hakkında
Top Havuzları,iç mekan top havuzu,dış mekan top havuzu,softplay oyun havuzu  veya tamblolin top havuzu siparişleriniz yukarıdaki ürünlerden verebilirisiniz. ayrca her türlü soru ve görüşleriniz için bizimle irtibata geçin.

Trambolin 


Trambolinler sıkça kullandığım terimler arasında yer almasına rağmen aslında softplay oyun grupları içinde farklı bir seçenek olarak sunulur. Genellikler bu iç mekan softplay gruplarında olduğu gibi dış mekan oyun gruplarında da tercih edilir.Çocukların daha güvenilir ve kaza riski ile yaralanmaları en aza indirgeyecek düzeyde tasarlanırlar. Zıplama aksiyonu gerçekleştiğinde biliyoruzki bütün çocuklar mutlu olurlar.

Top havuzu


6 yaş ve altı çocuklar için uygun olan bu top havuzları trambolinler ile birlikte kuruluımda yapılabilir. hafif olan bu toplar çocuklar için bir risk teşkil etmez.

Top Havuzu Ne Zaman Alınmalı?

Top havuzu çocukların severek oynadığı bir oyun gerecidir. Daha çok  alışveriş merkezi gibi mekânlarda sıkça göze çarpan top havuzları okul öncesi ve anaokulu içinde 2, ile 10 yaş  grubu çocuklar için idealdir.

Top Havuzu Nasıl Kullanılmalı?

Küçük çocuklar için paket içerisinde gelen top havuzu kurulumun ardından güvenle ve rahatlıkla kullanılabilir, ağıza alındığında yutma endişesı taşımayan top havuzu topları başka bir işlem gerektirmez. Portatif ve esnek malzemeden yapılmaları sayesinde kullanım sonrası toplanıp kaldırılabilecekleri gibi, sabitlenmeleri de mümkündür. Top havuzları ve havuz içerisinde yer alan toplar esnek, sağlam ve hafif malzemeden üretilmiştir. Dolayısıyla ürünler ağırlık, kırılma veya kayma sebepli herhangi bir yaralanmaya sebep olmaz.

Top Havuzlarının Boyutları Ne Olmalı?

Top havuzları için standart bir boyut yoktur. Kullanıcı sayısı ve yaşı, boyut belirleme konusunda göz önünde bulundurulması gereken detaylardır. 12 ay ilâ 5 yaş aralığındaki çocuklar için 95 x 86,5 x 45 cm boyutundaki top havuzları tavsiye edilmektedir. Daha büyük yaş ve daha çok kullanıcı sayısı için 160 x 160 x 200 cm veya daha büyük boyutlardaki modeller kullanılabilir. Ev ortamında kullanılacak top havuzlarında ürünün boyutu kadar taşınabilirliği de önemlidir.

Top Havuzu Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Top havuzları, ihtiyaca göre çeşitlilik gösteren ürünlerdir. Kullanıcı sayısı, yaşı, portatif veya sabit olmak üzere kullanım şekli, ürün tercihinde önemli detaylardır. Çocuk sayısı 2 veya daha fazla ise daha büyük top havuzları tercih edilmelidir. Ev ortamında kullanılacaksa ve sabit olmayacaksa portatif, katlanabilir ve boyutu küçük top havuzları daha idealdir. Kullanıcının yaşına göre boyut tercihi yapılmalıdır.

Top Havuzu Nerelerde Kullanılabilir?

Top havuzları, düz bir zemin ihtiva eden hemen her yerde kullanılabilir. Söz konusu portatif top havuzlarının ise çocuk odası, oturma odası, salon gibi evin çeşitli alanlarında kullanımı mümkündür. Küçük top havuzları tercih edilmesi durumunda yüzey kayganlığından dolayı sorun yaşamamak için halı gibi kayganlığı azaltan bir ürünün üzerine kurulumu idealdir. Ayrıca oyun havuzları piknikte ve bahçede de kullanılabilir. Islanması veya kirlenmesinin herhangi bir sakıncası yoktur, kolaylıkla temizlenebilir.

Top Havuzlarının Temizliği Nasıl Olmalı?

Top havuzları, içlerindeki toplarla beraber, su ve sabun ile temizlenmeye uygundur. Plastikten imal edilen toplan yüksek ısıda suyla temizlenmemelidir. Temizlik için sabun dışında çamaşır suyu, deterjan gibi kimyasal bir madde kullanımına gerek yoktur. Bezden imal edilen top havuzları ise bez ve sabunlu su ile silinebilir.

Top Havuzu Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Top havuzları genel itibariyle zararı olmayan oyun gereçleridir. 3 yaş altı çocukların ebeveyn gözetimi altında kullanması, yutma ihtimaline karşı idealdir. Fileli top havuzları dışarıdan gelebilecek maddeleri engellemesi ve çocuğun düşme ihtimaline karşı dış mekân kullanımında uygundur. Ev içi kullanımda ise topların etrafa dağılmaması ve çocuğun havuz dışına düşüp yaralanmaması bakımından fileli top havuzları kullanılabilir.

Ayrıca piknik, bahçe ve balkon gibi dış mekânlarda kullanılması planlanan top havuzlarının bez malzeme yerine sağlam ve esnek plastikten imal edilmiş ürünlerden tercih edilmesi, ürün ömrü bakımından daha uygundur. Bezden imal edilen ürünlerin kirlenmesi ve yırtılması daha kolayken plastikten imal edilen top havuzları yırtılmalara ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olup temizlenmesi de daha kolaydır. Uzun ömürlü kullanım için yüksek ısı ile temastan kaçınılmalıdır.

Top Havuzlarının Diğer Oyuncaklarla Birlikte Kullanımında Bir Sakınca Var mı?

Top havuzları, ebat ve modellerine göre değişiklik göstermekle birlikte, genellikle diğer oyuncaklarla birlikte kullanılabilir. Çocuğunuzun sevdiği diğer oyuncaklarla top havuzlarını birlikte kullanarak farklı oyun kombinasyonları sağlayabilirsiniz. Ayrıca top havuzlarını içindeki top sayısını artırarak veya azaltarak da kullanabilirsiniz. Top havuzu fiyatları da ürün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.  • Tüm Kategoriler