çocuk parkı

Trambolinler kategorisi hakkında
Güncelleme :08.05.2020  17:19

Trambolinler kenarları korunaklı şekilde yaylardan oluşan zıplama ,egzersiz ve cimnastik amaçlı , çok sıklıkla eğlence gibi farklı amaçlarla tercih edilir.İç mekan alanlarda avm gibi merkezlerde çocuklar için oldukça eğlenceli zamanlar geçirmesibe sebep olan bu trambolinler olimpik oyunlarda da kullanılır. Son dönemlerde önemi daha fazla anlaşılan aletin, vücut üzerinde birçok yönden faydası vardır. Faydaları kas, sinir ve bağışıklık olmak üzere farklı alanlarda incelenebilir. Üzerinde spor yaparken vücudun tüm noktalara harekete geçtiği için yağ yakımı hızlanır. Dolayısıyla ilk olarak kilo verme üzerinde faydalı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Kan akışının ve metabolizmanın hızlanmasında etkileri hissedilir. Çocuklar ve yetişkinler için ideal olan aletin vücudun yanı sıra beyin üzerinde de olumlu etkileri görülür. Eklemleri ve kas kirişlerini güçlendirerek uyku sürecinizi dengeler.

Sağlık yönünden faydaları bulunan trambolin aletinin sinir sistemi üzerindeki etkileri, ilk olarak ayaktaki duyarlı hücrelerden geçer. Zıplama esnasında harekete geçen hücreler, beyni disipline ederek sakinleşmenizi ve rahatlamanızı sağlar. Zıplama ile gerçekleştirilen sporda, lenf dolaşımı hızlandığı için vücut hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı daha fazla savaşır. Dolayısıyla vücut hareketliliğinin artmasına bağlı olarak bağışıklık sistemi, güçlenmiş olur.

Trambolinler çok faklı çeşitliğie sahiptir,dikdörtgen, kare gibi yanısıra yuvarlak olanlarıda mevcuttur.. Büyük ve küçük ebatlarda üretilen Junior modeller, çocukların oyun oynaması ve eğlenmesi amacıyla üretilir. Büyük boyutlardaki trambolin çeşitleri, oyun alanı bulunan restaurant ve çocuk parkı gibi mekanlar için tasarlanır. Küçük boyuttaki modeller de fonksiyonel kullanımlarıyla ev ve bahçe ortamına uyum sağlar. Modellerin üretiminde özel kesim sert kumaşlardan ve süngerlerden faydalanıldığı için çocukların eğlence esnasında yaralanma riski oldukça azdır. 12 kişinin rahatlıkla kullanabileceği olimpik ürünler, daha çok ticari amaç güden kişilerce tercih edilir. Destekli ve dayanıklı yapıda oldukları için yaş ve kilo sınırı aranmaksızın herkesin kullanımına uygundur.

Küçük ebatlardaki trambolinlerin dışında özel olarak yapılan farklı bahçe modelleri de mevcuttur. Çaplı ve koruma ağlı özellikleriyle öne çıkan bahçe modelleri, müşterilerine gerek fileli olarak gerekse filesiz olarak kullanım imkanı tanır. Filelerini takarak çocuklarınıza güvenli bir eğlence ortamı dizayn edebilirsiniz. Dilerseniz filelerini çıkartarak deniz kıyısına veya havuz başına koyabilir, üzerinde zıplayarak suya eğlence eşliğinde girebilirsiniz.

Mini boyutlarda imal edilen ürünler, tek kişilik ebatlarda olduğu için ev veya iş yeri gibi daha pek mekana rahatlıkla kurulabilir. Steps veya fitness-aerobik olarak bilinen modeller, daha çok zayıflamak veya spor yapmak isteyenlere hitap eder. Fitness salonlarında ve okullarda kullanılabilen yuvarlak çaplı steps modeller, bacak kası çalışmaları için idealdir. Üzerinde çeşitli egzersizler ve antrenmanlar rahatlıkla yapılabilir. Salto trambolinler de adrenalin ve bungee jumping etkisi yaşamak isteyenlerin tercih ettiği modellerdir. Tekli, 4 lü ve 6 lı gibi farklı seçeneklerde dizayn edilir. Salto modellerin aparat, kemer, lastik gibi ekipmanları, can güvenliğiniz açısından kaliteli ve dayanıklıdır. Özellikle kemer eklentileri, yumuşak ve sağlam dokuları sayesinde kullanıcıların emniyet duygusunu dikkate alır. Trambolinler arasında bulunan çatılı ve mobil gibi ergonomik modeller de son derece kullanışlıdır. Ticari mekan işleten kişilerin tercih ettiği çatılı modeller, üst kısımlarının kapalı formu sayesinde kötü hava koşullarından etkilenmez. Dolayısıyla kullanıcılarına her mevsim eğlence ortamı yaratır. Mobil şeklindeki modeller, araçlara bağlanılarak istenilen eğlence mekanına taşınabilir.

Trambolin fiyatları ise ürünlerin kalitesine, fonksiyonel özelliklerine ve ebatlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak ürünler, genellikle kaliteli ve güvenli yapılarına karşılık ulaşılabilir fiyat seçeneklerinde satışa sunulur. Cazip fiyat seçeneklerini değerlendirerek siz de istediğiniz türdeki trambolin modeline sahip olabilirsiniz. Ev veya bahçe ortamına kurulabilen yapıdaki modelleri seçerek, çocuklarınızla birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz

Trambolinler,Tekli, ikili,üçlü, dörtlü  ve daha fazlası olarak, üretimi yapılabilmektedir. çocukların en gözde aktivitelerinden biri olan zıplama aktivitesi için, korunaklı alanlar, yumuşak softplay kenarlar ile güvenlidir. İç ve dış mekan oyun sistemleri arasında çok popüler bir öneme sahiptir. Günümüzde softplay oyun  sistemleri arasında yerini almıştır.

  • Tüm Kategoriler